NAPOMENA: Treninzi se održavaju u malim grupama. Svi koji bi se pridružili, neka se prethodno jave, kako bi osigurali svoje mesto.
Vežbanje klasične Hatha joge prilagođene potrebama savremenog čoveka. Vežbe sadrže elemente terapeutske, korporativne i restorativne joge i idealne su za osobe koje dosta vremena provode u stojećem položaju ili sede ispred računara.
Časovi su tematski koncipirani i stepenovani, odnosno prilagođeni širem krugu ljudi, ali i onima koji imaju specifican cilj vežbanja, a njihovo trajanje je 75 minuta.
Više o ovom stilu vežbanja možete saznati OVDE.
Hatha joga se preporučuje gotovo svima, a posebno početnicima. Mogu je vežbati i mlađi i stariji, pa čak i oni koji su zbog zdravstvenih problema slabo pokretljivi. Oni pokrete izvode do nivoa vlastitog ograničenja.
Časovi su osmišljeni tako da angažuju svaki deo tela i traju 75 minuta. Duže zadržavanje u položajima nema efekat samo na fizičko telo, već i na mentalni sklop vežbača pa tako ovaj stil vežbanja umanjuje posledice stresa i povećava kvalitet sna. Naučno je dokazan pozitivan učinak ove discipline na kardiovaskularni, disajni i lokomotorni sistem.
Više o ovom stilu vežbanja možete saznati OVDE.
Korektivna Hatha joga koristi fizičke vežbe u medicinske (terapeutske) svrhe kojima se sprečava nastanak ili napredovanje već nastalih posturalnih disbalansa. Svaki vežbač ima mogućnost da detektuje sopstvene limite i savlada program korektivnih vežbi prilagođen ličnim potrebama u cilju poboljšanja celokupnog zdravlja.
Ovakav stil vežbanja identifikuje individualne disfunkcije trenutog stanja, a zatim postavlja ciljeve za postizanje korekcija. Pomoću njega možemo naučiti da upravljamo bolom i pronađemo način za razumevanje funkcionisanja fizioloških i psihofizičkih mehanizama, čime možemo da smanjimo broj poseta zdravstvenom radniku i uticati na brži opravak. Čas traje 75 minuta.
Više o ovom stilu vežbanja možete saznati OVDE.
Moderno doba se sve više susreće sa problemima među mladima kao sto su depresija, dijabetes, hiperaktivnost, astma, gojaznost, alergije, anksioznost, dekoncentracija i dr. To je uslovljeno savremenim načinom života koji, iako pruža izvesnu udobnost, sa sobom nosi i drugu stranu koja se, pored ostalog, ogleda i u narušenom mentalnom i fizičkom zdravlju dece. Cilj joge za decu je da usmeri dete ka razvoju i harmoničnom buđenju cele ličnosti.
Primenom joga vežbi jača dečje telo kao i karakter, a putem mentalne aktivnosti pospešuje se sposobnost koncentracije, pamćenje, rasuđivanje, podsticanje kreativne aktivnosti skrivene u svakom detetu.
Joga za decu održava telo deteta zdravim i fleksibililnim, čisti um i razvija intuiciju, podspešuje pažnju i raspoloženje.
Više o ovom stilu vežbanja možete saznati OVDE.
Joga Nidra je tehnika duboke i progresivne jogičke relaksacije, koju je kreirao poznati jogi Svami Satjananda, a koji ju je definisao kao relaksaciju postignutu sabranošću uma. Ona predstavlja sistematsku metodu za postizanje potpunog fizičkog, emocionalnog i mentalnog opuštanja. Njen cilj je da osposobi jogina da upražnjava više stepene joge, kao i da pojedincu omogući da se odmori, relaksira i izleči sam sebe.
Joga Nidra se kroz praksu pokazala kao veoma delotvorna tehnika u prevenciji i redukciji stresa na fizičkom, emotivnom i mentalnom nivou. Tehnika je jednostavna i zasniva se na receptivnoj svesnosti, a ne na koncentraciji.Meditacija je prirodan proces posmatranja sopstvenog uma i upoznavanja sa njim. Vežbajući meditaciju, dolazimo do uvida šta je ono u našim navikama čega se treba osloboditi, a čemu često pridajemo preveliki značaj. Na taj način razlučujemo bitno od nebitnog, večno od prolaznog, istinu od neistine, te postižemo unutrašnju slobodu, što u nama rađa sve dublji mir.
Um je vodič, on usmerava naše odnose sa spoljašnjim svetom, a meditacija je način da se osveste "vodičeve" slabosti i poveća njegova snaga. Baš kao što bavljenje sportom čini telo snažnim i izdržljivim, isto to čini meditacija nešem umu.
Više o stilovima, razlozima i načinima meditacije možete saznati OVDE.
Cenovnik:
Obezbeđena je sva oprema potrebna za vežbanje - podloge, blokovi, kaiševi, ćebad itd.
PRE ČASA
• Dođite 5-10 minuta pre početka časa, kako biste imali vremena da se pripremite.
• Preporučuje se vežbanje na prazan stomak, odnosno nekoliko sati nakon većeg obroka. Malo hrane neće škoditi, ali je nemojte uzmati neposredno pre vežbanja.
• Obucite komotnu odeću (helanke ili trenerku), najbolje onu od prirodnih materijala. Vežba se bez obuće, u čarapama ili bosih nogu.
• Sa sobom možete poneti peškir ili drugu prostirku za vežbanje.
• Izbegavajte nanošenje jakih mirisa koji mogu smetati drugim vežbačima.
• Utišajte ili isključite mobilni telefon.
• Informišite me ukoliko imate zdravstvenih problema, skorašnje povrede ili ako ste u drugom stanju.
TOKOM ČASA
• Vežbajte u skladu sa trenutnim mogućnostima.
• Pažnju usmerite na sebe. Nemojte se takmičiti ni porediti sa drugima.
• Žene tokom prvih dana ciklusa treba da izbegavaju teže vežbe i obrnute položaje. One vežbaju alternativne položaje, za to posebno pogodne.
• Ukoliko vam bilo koja vežba ne prija, preskočite je. Lezite, opustite se i odmorite.
DaljeAko želimo ozbiljno da shvatimo životinje kao bližnje, s kojima neminovno koegzistiramo, moramo im dati njihova prava koja će ih priznati kao osobe, a ne kao objekte.
Vibracija koja povezuje sa Univerzumom
OM ili AUM je drevna sanskritska reč koju su prvi put spoznali (čuli i osetili) vedski mudraci ri... Više